Buscar
18:21h. Domingo, 20 de Agosto de 2017

Celta-Dépor juvenil, preámbulo del Derbi en Balaídos

Esta fin de semana habrá un mini derbi gallego en categoría juvenil

El Xuvenil A visita al RC Celta en la Madroa este sábado 2 de abril a las 16.30 horas, con la cuarta `plaza de División de Honor en juego.Los deportivistas suman 52 puntos mientras que los céticos suman 51 en la quinta posición. Este partido será el preámbulo perfecto del Derbi gallego a 22.05 en Balaídos (TVE).

Por outra parte, o Benxamín A se proclamó campeón de Primera Comarcal (grupo A Coruña - As Mariñas) al ganar en Abegondo al Betanzos (4-1).

Con este nuevo título, la cantera deportivista suma cinco esta temporada a parte de los conseguidos anteriormente por el Infantil B (Primeira Autonómica, grupo 1º), Alevín A (campeón da Primera Comarcal, grupo A Coruña) e Alevín B (campeón de la Primera Comarcal, grupo As Mariñas, y campeón de Copa).

También o pasado mércores, el Benxamín B empato con el Orillamar B (3-3) e deberá certificar el título em la próxima jornada, el 16 de abril, en que se mide al Paiosaco B en el campo da Porta Santa.

 

O calendario de partidos es el siguiente:

Terceira División

CHOCO - FABRIL, o domingo 3 de abril ás 17.30 no campo Santa Mariña, en Redondela

Clasificación: 1. Boiro, 58 puntos; 2. Cerceda, 56 puntos; 3. Choco, 54 puntos; 4. Fabril, 51 puntos; 5. Rápido de Bouzas, 49 puntos...

Categoría Xuvenil

CELTA - XUVENIL A, o sábado 2 de abril ás 16.30 na Madroa

Clasificación da División de Honra: 1. Oviedo, 63 puntos; 2. Racing de Santander, 61 puntos; 3. Sporting de Gijón, 57 puntos; 4. Xuvenil A, 52 puntos; 5. Celta, 51 puntos...

XUVENIL B - CHOCO, o sábado 2 de abril ás 16.30 en Abegondo (campo 2)

Clasificación da Liga Nacional: 1. Xuvenil B, 60 puntos; 2. Areosa (un partido menos), 50 puntos; 3. Choco e Santiago de Compostela C (un partido menos), 48 puntos...

Categoría Cadete

CADETE A - BORA, o sábado 2 de abril ás 12.00 en Abegondo (campo 5)

Clasificación da División de Honra: 1. Celta, 81 puntos; 2. Cadete A, 65 puntos; 3. Bertamiráns, 52 puntos...

CADETE B - LUGO B, o sábado 2 de abril ás 11.00 en Abegondo (campo 7)

Clasificación da Liga Galega, grupo 1º: 1. Cadete B, 73 puntos; 2. Ural, 64 puntos...

Categoría Infantil

IMPERÁTOR - INFANTIL A, o domingo 3 de abril ás 12.00 na Grela 2

Clasificación da Liga Galega, grupo 1º: 1. Lugo, 60 puntos; 2. Xuventude de Oroso (un partido menos) e Infantil A, 57 puntos; 4. Santiago de Compostela, 51 puntos...

INFANTIL B - ATLÉTICO SAN PEDRO, o sábado 2 de abril ás 10.15 en Abegondo (campo 5)

Clasificación da Primeira Autonómica (grupo 1º): 1. Infantil B (xa campión), 73 puntos; 2. San Tirso, 55 puntos...

Categoría Alevín

Clasificación do Trofeo Conservas Calvo de fútbol once: 1. Alevín A, 22 puntos; 2. Victoria A, 20 puntos...

Torneo José Iragorri en Etxebarri (Biscaia)

Os resultados da Primeira Fase foron os seguintes:

S. HERRERA 0 - ALEVÍN A 3 (Trigo, Hugo Baldomar e Dani) 

ALEVÍN A 1 (Fica) - COMILLAS CF 0

SD ETXEBARRI 0 - ALEVÍN A 8 (Sergio -2-, Hugo -2-, Iván, Dani e Hugo Baldomar -2-)

Fase Final

Sábado 2 de abril

10.30: ALEVÍN A - KOSTKAS KE

12.00: ARIZNABARRA - ALEVÍN A

15.00: ALEVÍN A - BARAKALDO

Clasificación da Segunda Fase da Segunda Comarcal, grupo 1º: 1. Alevín B, 30 puntos; 2. Victoria D, 22 puntos...

Categoría Benxamín

Xogado o mércores: BENXAMÍN A 4 (Óscar -2-, Pablo e Luis) - BETANZOS 1

Clasificación da Primeira Comarcal, grupo A Coruña - As Mariñas: 1. Benxamín A (un partido máis, xa campión), 61 puntos; 2. Ural A, 49 puntos...

Xogado o mércores: BENXAMÍN B 3 (Eli, Dairon e Álex) - ORILLAMAR B 3

Clasificación da Segunda Comarcal, grupo A Coruña - As Mariñas: 1. Benxamín B (un partido máis), 61 puntos; 2. Imperátor C, 50 puntos...